Don't Miss

Tablety z modemem 3G

By on 26 czerwca 2014
tablety-z-modemem-3g

Tablety z modemem 3G – czy warto kupić?

Dziś wielu z nas nie wyobraża już sobie życia bez dostępu do Internetu. Przeglądanie stron internetowych, obsługa poczty elektronicznej, ściąganie filmów i muzyki to czynności do których niezbędny jest dostęp do sieci, a które jeszcze do niedawna były domeną naszych domowych komputerów podłączonych z routerem prostym kabelkiem.

Dziś każdy z nas marzy o niezawodnym dostępie dla swojego smartfona, tableta  czy laptopa. I dla tych właśnie osób tablety z modemem 3G stanowią najlepsze rozwiązanie. Jak możemy podłączyć tablet do Internetu ?

Do wyboru mamy 3 niezależne rozwiązania:

  • wykorzystać wbudowaną w tablet bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi i skorzystać z zasięgu darmowej sieci bezprzewodowego internetu w mieszkaniu, szkole, zakładzie pracy, czy na lotnisku lub dworcu kolejowym. Niestety powszechny dostęp do darmowych sieci Wi-Fi nie jest jeszcze powszechny, a ich jakość może nam dać wiele do życzenia więc poza sprawdzonymi miejscami pozostaje nam poszukać innych rozwiązań.

 

  • zakup tabletu z modemem 3G wbudowanym w urządzenie i wykorzystanie karty telefonicznej naszego operatora sieci komórkowej np. Playa czy T Mobile.  Musimy tylko znaleźć się w miejscu o dobrym zasięgu sieci, tak aby masz modem 3G w tablecie nie gubił sygnału i miał odpowiednią prędkość pobierania i wysyłania danych. Rozwiązanie stosunkowo tanie w eksploatacji, szczególnie wówczas gdy nie korzystamy z roomingu zagranicznego. Nieco inaczej sprawa wygląda przy porównaniu ceny tabletów z modemem 3G. Okazuje się bowiem, że każdy z producentów dostarczających takie tablety znacząco zawyża ich cenę w stosunku do tych samych urządzeń pozbawionych modemu 3G.

 

  • wykorzystanie swojego smartfona lub zewnętrznego przenośnego routera bezprzewodowego  (tzw. Mi-Fi)  jako lokalnego źródła sygnału internetowego i połączenie się z nim przy pomocy karty Wi-Fi, kabla USB czy Blutootha. Dziś praktycznie każdy nowy smartfon Apple , Samsunga czy Lenovo oferuje taką możliwość i bez problemu możemy do niego podłączyć zarówno tanie tablety kupione w promocji w sklepie internetowym jak i bardziej zaawansowane tabletu lub laptopy. Podstawowym problemem staje się wówczas trwałość i pojemność wbudowanego w smartfon lub przenośny router akumulatora. Pomyślmy o tym zanim zaplanujemy jego wykorzystanie w takim celu.

 

  • zakup zewnętrznego modemu 3G do tabletu i wykorzystanie karty telefonicznej swojego operatora. Rozwiązanie tanie (dziś zewnętrzny modem 3G Android możemy kupić za niewiele więcej niż 100 złotych) i w miarę niezawodne. Jedynym problemem pozostaje dobór odpowiedniego zewnętrznego modemu 3G pasującego do twojego tabletu, oraz co nie mniej ważne zapobieżenie wyłamaniu złącza USB tabletu, w które włożymy sam modem lub jego kabel połączeniowy. W przypadku problemów z doborem właściwego modemu 3G do tableta prosimy o kontakt z nami.

 

 Tablety z modemem 3G – ceny

 

Niestety aktualnie na runku tabletów wytworzyła się sytuacja, w której producenci traktują tablety z modemem 3G jako urządzenia w klasie „Premium” i windują ich cenę o kilkaset złotych powyżej ceny tabletów wyposażonych tylko w kartę sieciową Wi-Fi.  Jest to ich celowy zabieg pozwalający zdecydowanie powiększyć zysk ze sprzedaży urządzenia klientowi końcowemu , bo koszt produkcji samego modemu 3G nie powinien przekraczać kilkunastu dolarów.

Taka sytuacja ma np. miejsce w przypadku najpopularniejszego tabletu Lenovo z ekranem 10 cali jakim jest tablet Lenovo S 6000 . Tutaj wersja z modemem 3G kosztuje 999,00 złotych, podczas gdy wersja bez wbudowanego modemu tylko 799,00 złotych.

Często więc osoby szukające tabletu z modemem 3G zadowalają się prostszą jego wersją , bądź z mniejszym 7 – 8 calowym ekranem lub z prostszym procesorem w tablecie np. 2 rdzeniowym.

Zobacz także : smartfon czy tablet co lepsze? , tablety z nawigacją gps , tablety z matrycą ips

About ps3info

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>