Ranking nawigacji samochodowych 2015

ranking nawigacji samochodowych

Poszukując odpowiedniego sprzętu dla siebie dobrze jest sprawdzić rankingi popularnośc urządzeń i, aby łatwiej wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

W klasyfikacji nawigacji samochodowych opublikowanej przez serwis SferaZakupów.pl w pierwszej dziesiątce znalazły się urządzenia różnych marek o zdecydowanie różniących się  parametrach i cenach. Oto ich lista:

W marcu 2015 r. ranking nawigacji samochodowych 2015  najczęściej wybieranych przez klientów wyglądał  następująco:
1. Goclever NAVIO 520 DVR Polska z wyświetlaczem 5.0″. Model ten posiada zainstalowane mapy Polski i Europy. Maksymalny jego czas pracy na akumulatorze to 1 godzina.
2. TomTom Start 60 Europa Urządzenie to posiada 6.0″, dotykowy wyświetlacz z dużymi wygodnymi przyciskami, maksymalny czas pracy to 2 godzimy. Posiada zainstalowane mapy Europy z gwarancją dożywotniej aktualizacji.
3. Goclever NAVIO 520 DVR Europa – wyświetlacz 5.0″, zakres zainstalowanych map to cała Europa.
4. TomTom Start 25 EU Europa posiada 5.0″ wyświetlacz, maksymalny czas pracy baterii to około 2 godzin. Zakres zainstalowanych map obejmuje Europę.
5.VORDON 5 Europa wyposażony w 5.0″ dotykowy wyświetlacz. Posiada mapy Polski i Europy.
6. Navroad VIVO S6 bez map – 6.0″ wyświetlacz, wbudowany akumulator Li-Polymer.
7. Garmin Nuvi 54 LM Europa posiada 5.0″ wyświetlacz, zainstalowaną mapę Europy. Czas pracy baterii to około 2 godzin.
8. TomTom Start 25 M Europa wyposażony w 5.0″ wyświetlacz. Jego największą zaletą, tak jak innych produktów TomTom jest dożywotnia aktualizacja zainstalowanych map Polski i Europy.
9. VORDON 7 HD Europa – 7″ wyświetlacz, zainstalowane mapy Polski i Europy, wbudowana bateria Li-Polymer.
10. Garmin Nuvi 3597 LMT Europa posiada 5.0″ wyświetlacz oraz możliwość dożywotniej aktualizacji zainstalowanych map Polski i Europy.

 

W tym rankingu  nawigacji samochodowych nie dziwi obecność znanych i cenionych nawigacji samochodowych TomTom oraz Garmin.

Pewne zdziwienie może wywołać obecność na liście tanich nawigacji samochodowych  Vordon – mocno przepychających się do krajowej czołówki.


Wybór urządzeń dostępnych na rynku jest ogromny. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup nawigacji w sklepie internetowym.

Poszczególne modele różnią się wieloma parametrami, a ich rozpiętość cenowa jest bardzo szeroka.

Wybierając nawigację warto oprócz rankingów popularności sprawdzić również opinie o produkcie, dodawane na różnych stronach internetowych przez użytkowników, którzy już przetestowali dany model.

Może nam to znacznie ułatwić wybór, a także pomóc uniknąć wielu błędów.

 

Jeśli szukacie Państwo odpowiedniego poradnika polecamy lekturę poradnika:

Jaką nawigacje samochodową kupić?