Konsole Sony Playstation i Xbox

Wsteczna kompatybilność Xbox one

Xbox One wsteczna kompatybilność z Xbox 360
Kompatybilność wsteczna konsoli Xbox One to hasło które wprost nie schodzi z ust użytkowników tej konsoli od 12 listopada 2015.  Co to jest „kompatybilność wsteczna” i czy można grać w gry z Xbox 360 na Xbox One ?

Sprawa jest stosunkowo prosta i wiąże się z możliwością odtwarzania znacznej liczby gier na Xboxa 360 na nowej konsoli Microsoft Xbox One. I to bez żadnych dodatkowych opłat. Wymagana jest tylko aktualizacja oprogramowania konsoli Xbox One do najnowszej wersji (a precyzyjnie do wersji po 12 XI 2015 roku).
czytaj dalej

Gry Xbox One na PC

Gry Xbox One na komputer PC – to możliwe
Debiut systemy operacyjnego Windows 10 – czyli największa premiera na rynku PC w ostatnim okresie już za nami. System okazał się wielkim sukcesem firmy Microsoft. Już w ciągu doby od jego debiutu internauci dokonali ponad 14 milionów jego pobrań, i liczba ta z każdym dniem ciągle rośnie. Ale dla nas, użytkowników i wielbicieli konsol do gier ma on jedną niepowtarzalną zaletę.  UMOŻLIWIA przeniesienie gier z konsoli Xbox One na nasz wysłużony komputer PC , laptop czy nawet tablet z zainstalowaną najnowszą wersją Windows 10. Jak to zrobić powiemy dalej .. czytaj dalej

konto xbox live gold

Jak założyć konto Xbox Live Gold – krok po kroku
Konto Xbox Live Gold to system rozgrywki poprzez Internet  stworzony dla graczy przez firmę Microsoft.

Od pewnego czasu dostępny jest w Polsce dla wszystkich posiadaczy konsol Xbox 360 oraz Xbox One

Jedynym warunkiem jest aktywne połączenie konsoli z Internetem kablem sieciowym lub z wykorzystaniem wbudowanej w konsolę karty bezprzewodowej Wi-Fi.

czytaj dalej

Jaką konsolę kupić 2015

Jaką konsolę kupić 2016?
Na rynku konsol do gier w naszym kraju od lat rywalizują tylko dwie firmy – Sony ze swoją konsolą PlayStation oraz Microsoft z konsolami Xbox. Rywalizacja ta nie polega tylko na ogromnym nakładzie środków na reklamę, ale przede wszystkim na unowocześnianiu swojej flagowej konsoli Sony PS4 oraz konsoli Xbox One.

Obie super konsole na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne – jednak różni je mnóstwo kat ważnych dla graczy szczegółów jak grafika, dostęp do nowych gier, sposób sterowania czy grania w sieci.

Jaką konsolę kupić w  2016 roku, aby cieszyć się z tego zakupu? …

czytaj dalej

forza 5

Gry na Xbox One
Jeszcze przed premierą konsol Xbox One i Sony PS 4 na rynku ogólnie uważano, że lepsze wrażenia z gier zapewni nowa konsola PS4 , a Microsoft w nowej konsoli skupia się na rozwiązaniach domowej rozrywki, telewizji oraz multimediów również bardzo mocno wspiera gry na Xbox One.

czytaj dalej

xbox one

Czy warto kupić Xboxa One ?
Powstała konkurencja konsoli Sony Playstation 4 jest nią konsola Xbox One ze stajni Microsoft. Ta nowa konsola miała zastąpić starą konsole Xbox 360i zawalczyć o uznanie na rynku z PS4. Czy konsola Xbox One zawojować rynku gier video? Czy warto kupić Xboxa One? Sądzę że ma szanse.
czytaj dalej

xbox_one_headset

Akcesoria do Xbox One
Premiera nowej konsoli Microsoft to także zawsze nowe akcesoria do Xbox One. Producenci wręcz prześcigają się w pomysłach. Nowe kontrolery, czujniki Kinect, uchwyty, podstawki czy wreszcie ładowarki potrafią zaspokoić potrzeby nawet wyrafinowanych graczy.

czytaj dalej