Don't Miss

Konsole Xbox 360

By on 18 maja 2014
xbox 360

W tym momencie konsola Xbox 360 jest silnym filarem domowej rozrywki. Zaczynając od dnia premiery czyli w 2005 roku przebyła bardzo dużo przemian, która była stworzona na początku jako zabawka dla najmłodszych teraz jest bardzo popularnym i pożądanym elementem wyposażenia domowego. Ta przemiana nie odnosiła się tylko do wyglądu zewnętrznego, już nikt nie pamięta konsoli która nie posiada dysku twardego, także jej sposób sterowania. Należą się gratulacje dla niesamowitego czujnika Kinect dla Xbox, ale i również doskonałą usługą Xbox Live.


xbox 360

Wygląd zewnętrzny Xbox 360

Wygląd zewnętrzny konsoli Xbox 360 zmienił się i to nie do poznania. Pierwsze wersje konsoli to Core oraz Premium na rynku były w białych obudowach z dyskiem twardym o pojemności 20 GB znajdującym się na wieszczu konsoli. Z czasem stały się o bardziej stylowe. Najbardziej wg mnie atrakcyjną  wersją konsoli jest wersja Slim. Ma  w czarnej eleganckiej obudowie gustowne wstawki i listwy  udające chrom . Dysk twardy w konsoli Xbox teraz znajduje się w środku i można go bardzo łatwo wymienić dzięki odsuwanej klapce. Na jesieni została wprowadzona na rynek wersja E Stingray w prostej obudowie, która upodabnia się do konsolę Xbox 360 do jej silniejszego wersji Xbox One.

 

Wyposażenie konsoli Xbox 360 Slim

Konsola Xbox 360 Slim posiada 5 portów USB 2.0. 2 z przodu służących do podłączenia padów poprzez pendrivów umożliwiających zapisywanie oraz przenoszenie ustawień i swoich profili . Są również dodatkowe 3 porty umieszczone z tyłu konsoli. Dają możliwość na podłączenie zestawu perkusyjnego Rock Band gdzie nie ma takiej konieczności by stosować dodatkowe rozdzielacze.

Obok 3 portów USB na tylnej ściance konsoli Xbox zamieszczone jest gniazdo composit do podłączenia tradycyjnego odbiornika telewizyjnego , port HDMI służy do podłączenia LCD, zestawu Kina Domowego oraz jest też gniazdo do podłączenia czujnika Kinect oraz gniazdo sieciowe.

Jeśli mamy w domu sieć bezprzewodową zbudowaną w oparciu o router bezprzewodowy możemy zrezygnować z podłączenia  kablem do Internetu wykorzystując wbudowaną kartę bezprzewodową Wi-Fi.

 

Pady do Xboxa 360

Kupując nową konsole dostajemy sztu bezprzewodowego kontrolera Xbox. Jest uważana za pomyślny pad niesamowitej ergonomii. Jego wadą jest brak wbudowanego akumulatora. Żeby nie wydawać fortuny na kupowanie baterii alkalicznych AA można pomyśleć nad zakupem odpowiedniej ładowarki do padów z kompletem akumulatorków. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup akumulatora do padów Xbox które mają możliwość ładowania się przez kabelek podłączony do portu USB znajdującego się w konsoli.
Gdy będziecie chcieli zagrać z przyjacielem wystarczy dokupić drugi pad. Jest możliwość wyboru pomiędzy trzema padami: Pad bezprzewodowy Xbox 360 analogiczny w komplecie startowym, pad przewodowy i pad bezprzewodowy z dodatkowym adapterem Windows
podłączanym do komputera PC. Dwa wymienione ostatnie pady mogą być podłączone do komputera PC lub laptopa.

Gry na Xbox 360

Czujnik Kinect Xbox 360 to nowoczesna konstrukcja, która zmieniła sterowanie konsolą Xbox 360. Znajduje w nim system kamer i mikrofonów, które zapisują ruchy twojego ciała oraz głos.
Podłączając sensor Kinect do Xboxa 360 i sam stajesz się ko
ntrolerem. Możesz również do wspólnej zabawy swoich znajomych, granie w cztery osoby nie sprawi żadnego problemu.

Sensor Kinect można podłączyć do konsoli Slim i E Stingray one mają specjalne wejście z tyłu zasilacza. Jeśli posiadasz tą starszą wersje konsoli Xbox 360 trzeba zakupić przeznaczony do tego zasilacz i przejściówkę.

 

Parametry techniczne Xbox 360 Slim

  • Procesor CPU: IBM PowerPC Xenon (trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz
  • Procesor GPU: ATI R500 (Xenos) taktowanie rdzenia – 500 MHz
  • Pamięć RAM: 512 MB GDDR3 współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny
  • Odtwarzane formaty: DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R/DVD-RW, CD-Audio, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA, MP3, JPEG, MPEG-4 część 2, H.264, VC-1
  • Obsługa trybów video 480p, 720p, 1080p, 1080i
  • 3/5 porty USB 2.0 Możliwość podłączenia jednocześnie 4 kontrolerów
  • 1 port HDMI
  • Odłączany dysk twardy o pojemności 250 GB oraz 320 GB

 

 

Oferta konsol Xbox

 

About ps3info

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *